Byd nu, Solgt MobilePay, gamle postkort 1-3 rudkbing sydlangeland og stryn, af erik bonde hansen, emne: lokalhistorie, stryn, nordlangeland. 21.00. Postkort, Blandede danske postkort., 600kort i stort format. No buyer's premium. kr. Wish Unwish . 200,00. Byd nu, Solgt Antallet af modtagere er steget drastisk i1961modtog 2000 personer julekort fra det hvide hus. Portoen er Kr.19.- Cyklister ved Stoppenlen - fotokort - Ubrugt, KBH. De fleste dser er til LK rammer. Objekt Postkort Nummerkomposition Samling Antal artikler 81 . Slges KUN samlet Alle rettigheder forbeholdes. 30 Nov 2017. Nordvrks Genbrugsbutik Mandvej 4 9800 Hjrring. 40,00 Lot: 027087. Venligst ingen personlig afhentning. OM p listerne betyder, at der er omslag om pladerne. Signing up for an account just requires an email address, and only takes a minute. Ubrugt. New products every week. Postkort, Gamle ubrugte Stenders postkort, Flotte gamle ubrugte danske postkort fra Stenders Forlag no 6703 10,- kr. Med venlig hilsen AZ. Byd nu, Solgt Bare bed om lov frst, og husk at kreditere eller linke tilbage! Umiddelbart efter salget udsendes der regninger p de kbte varer. All Categories; . Postkortene er med og uden frimrker. 0 Venligst ingen personlig afhentning. Gamle bordkort og lyknskningskort se srskilt under samleobjekter. Sndervig DFF Netsalg | Frimrke og postkort auktioner online | Intet succesgebyr | - EVENTAUKTION 2023. 20,00 Byd nu, Solgt 1906 - Danmark - Postkort - Brugt m. mrke. retro postkort - GulogGratis.dk Forside Samlerobjekter Andre samlinger Postkort Postkort 35 Pris Privat Sortering Samlerhuset Marienlyst Helsingr - Kurhotellet - Marienlyst u/n - Ubrugt 50 kr. Bud SENDT 1906 Julekortet blev opfundet iEnglandi1843afSir Henry Cole. Uden for Holland vil den blive sendt med anbefalet post. MobilePay, Postkort, 2 gamle postkort med billeder af gamle malerier. 12 stk. The Online Stamp Auction takes place every second month. kr. Postkort og bytteforbindelser sges! S kan du logge ind her. Timed. Her findes alt i gamle postkort og gamle Julekort. Ingen del af denne webside m reproduceres p nogle mde uden forudgende skriftlig tilladelse fra Danmarks Filatelist Forbund. Teksten herunder er fra udstillingskataloget 1902 AUKTION 16 BREVE; AUKTION 16 FRIMRKER; AUKTION 16 POSTKORT; Om os; Betingelser; Log ind; 9900 - Danmark - Postkort - Ubrugt. 0 Stokhuset - Fritz Benzen 563 - ubrugt, KBH. Fra 60' erne og 70'erne, s det er ikke de nye indspilninger. 15,00 0 Bud Byd nu Auktion (237-3) julekort med signatur LAM og julemrke 1957 STEMPLET KBENHAVN Slger: as.ke PostNord kr. Der er kort fra 1910 og opefter. Venligst ingen personlig afhentning. Samling gamle lyknskningskort, telegrammer, postkort mm. DKK 25,00 Skalatryk af 5.50 Den gamle by. Se transportmuligheder. Klik p deres annonce. Hvis dette . 136 sider med mange fine postkort-ill. Pigen Uden Hud - Matthew Cave 1 - Paperback - Krim, Anden, genre: Pigen Uden Hud - Matthew Cave 1 - Paperback - Krim, Pigen uden hud Matthew Cave er en dansk journalist sidst i 20'erne. gammelt stv og snavs i rillerne. Ubrugte. ?, Fint gammelt / ldre postkort . Skrevet p og/eller rest af opklbning. En dag modtager hun et postkort fra sin far, der beder hende flyve til Grkenland for at hjlpe ham, da man er ved at lave en dokumentar om hans teorier om Atlantis. I blandet stand (6) Transportpriser Fet hammerslag? Gamle postkort. OBS. timeout Husk at se mine 9 annoncer med gamle postkort. 48 stk. 0 Han fik ideen at fortrykke kortene, s man bare skulle tilfje modtagerens navn og sin egensignatur. Postkort, 17 Gamle Postkort, 17 stk. Byd nu, Solgt Bogen vejer 1,4 kilo og kan sendes med DAO : Mange stemplede og med frimrke. Fredens Bro - E.Kulle 4898 - sendt 1908, Bjergsted Skovridergaard - sendt 1908 - Svndals boghandel, Rdding Parti - sendt 1914 til soldat - portofri, Sakskbing Raadhuset og forretning - sendt 1908. Kortene blev solgt for 1shillingi Sir Henry Coles forretningFelix Summerlys Home Treasury Officei London. Ingen personlig afhentning. mangler. 14,00 . Med tiden blev Prangs kvalitetskort dog udkonkurreret af billige kopier og Louis Prang mtte trkke sig tilbage fra markedet. Alle kort og ske slges samlet for 25,00 kr. Samlerhuset Portoen er Kr.19.- ( B 11055) DAUGBJERG HANS VESTERGAARD VED INDGANGEN TIL DE GAMLE KALGRUBER Slger: pnfrim. Husk at se mine 9 annoncer med gamle postkort. 25,00 JEG MTTE IND OG SE P GAAMLE POSTKORT ! Flere ldre postkort fra Argentina. M.V.H. Krvede felter er markeret med *, (function( timeout ) { - Ringkbing Gedser Klinten - samlet pris 80 kr,- MobilePay, Postkort, ldre Julekort, Et ldre julekort. Disse kort er IKKE til salg: Postkort, Gamle franske, 3 stk postkort fra Cagnes, La Cote dAzur. 55,00 kr. Kan spille og krer rundt. 52 kroner til hjemmeadressen B4 Elisabeth 5:46. 4,50 kr. Vil du bruge et af mine billeder, s vrsgo! 3,75 kr. 0 var notice = document.getElementById("cptch_time_limit_notice_36"); B2 Postkort Fra Port Stanley 4:44 Bud 1910, Postkort, Danske Kbenhavn, 10 gamle post fra Kbenhavn og Tivoli , pr stk 10 kr eller 90 kr for alle, Postkort, Gamle danske militr humrpostkort. Lot: 011366 6950 Ringkjbing, Bredgade med Hjskolehjemmet. Aktion afsluttet. Love & Olives - En Rejse For Livet - Love And 3 - , Anden, Bger > Ungdomsbger, Love & olives Liv Varanakis har ikke srligt mange minder om sin far og med god grund. Det er egentlig ikke et typisk julekort, men er bliver brugt som en julehilsen. 18.02.2023), Skive Kilden i Krabbesholm skov - sendt ca. 2020, Denmark, AFA 2007, Stamp, Stamped. DKK 100,00. SAMLET - Fra rgfrit hjem 1,50 kr. Lauritz . Mnt- & Frimrkeauktioner Vi afholder Online Auktion med mnter og frimrker sidste sndag i alle mneder. 0 No. Diverse motiver: brn, naturbilleder, julekort, bygninger, tegninger, private fotos, etc. 12,00 kr. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? Hjem; Sg . MobilePay, Postkort, Lkken.4 motiver.1930erne, Fint gammelt / ldre postkort . De var trykt p stiftkartonog var hndkolorerede af farvelgger Mason. Postkort fra Danmark er fra : Kontakt os hvis du har sprgsml, specielle nsker eller materiale til salg, Har du problemer eller sprgsml, s skriv til. Det er ikke altid ndvendigt i mine jne.. Gamle Julepostkort..2015. 1905. 10 talking about this. Postkort auktion starter hver torsdag og slutter hver sndag fra kl. (1kg) Betaling MobilePay. 6,00 kr. 70 gamle danske postkort, de fleste brugte med frimrke og stempel. Learn how your comment data is processed. Venligst ingen personlig afhentning. Byd nu, Solgt kr. diverse omstndigheder, s send mig en mail, og jeg vil straks fjerne billedet eller teksten. 80 miniark og 110 postkort samt diverse Vurdering : 1.500 DKK Ikke solgt 2304/5495 Realisation. Af Michael Bonnevie Dette indlg vil efterhnden som jeg fr skrevet nyt, blive stedet hvor jeg samler foto og kamera begreber. Ls mere , Makrotur i solskinnet med 20 mm mellemring, Af Michael Bonnevie Sidste r kbte jeg et Mcoplus mellem rings st, og det har ikke vret luftet det helt store, Ls mere , Af Michael Bonnevie Det er ikke ofte at jeg filmer med mit Nikon grej, men engang imellem tager jeg en tur, Ls mere , Af Michael Bonnevie I denne lille mini tutorial, vil jeg se lidt p Bracketing! "Udsigt fra Krlighedshjen" pryder t af de gamle postkort med motiver fra Nyborg, der kommer p auktion p filatelistklubbens bytte- og brsdag. Byd nu, Solgt Bud POSTKORT MED PLAKATER FIFA FODBOLD 1939/1994 UDGIVET SOM NYTRYK, I 1994 I FORBINDELSE MED VM I FODBOLD I USA, Postkort fra Nationalmuseet - Elskende par - tegning af Eva Koch (K11), Postkort fra Nationalmuseet - Dansende Mand - tegning af Eva Koch (K11), (9) Ubnet dobbelt kort: For a special friend. Datadser til Sub stik. 21 / 395, Postkort, Samling p 30 gamle, sort/hvide postkort fra Ribe. 0 Slges samlet for 40 kr. Alle rettigheder forbeholdes. Bud Hans kort var sledes af hj kvalitet og omkring 1888 blev der trykt over 5 millioner af dem om ret. jern vgt Auktion slut Vindende bud: 25,00 DKK Auktion slut; Christiania LP 15,00 Stampsauctions for all. if ( notice ) I1904blevjulemrketopfundet af endanskpostmester,Einar Holbll. Kp Vykort Odense H.C. Andersens hus p auktion hos Tradera! Motiverne er her normalt det hvide hus fortolket af en kendt kunstner. Oplyst pris er fast og eksl. Det tager blot et jeblik at oprette sig som bruger, og det eneste det krver er, at du har en e-mailadresse. notice.style.display = "block"; 20,00 kr. kr. })(120000); MobilePay, Postkort, EGESKOV. Find Gamle Danske Postkort p DBA - kb og salg af nyt og brugt Relaterede: skoleplanche antikke postkort antik julekort anskuelsestavle wexe gamle kasser gaml gamle danske frimrker gamle kort postkort samling F notifikationer nr der er nye annoncer, der matcher din sgning. 6230-fritid 30,00 Kber betaler porto med Postnord. - Grydes,Kodal Opret AnnonceAgent Ls hvordan vi sorterer sgeresultaterne samlet pris, Postkort, Graasten Slot.Fra 1956, Fint gammelt / ldre postkort . EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933. Se nogle af mine andre annoncer Translate. Vagten i Tjhusgaarden - Fritz Benzen 529 - ubrugt, KBH. 850,- (Halvdelen kan slges for 450 kr. Venligst ingen personlig afhentning. Kb og slg bde nye og brugte nye varer p DBA du finder over 1 mio. Afhentning: Hjrring. Bermt engelsk soldatersang i dansk version Porto er Kr. 143+149+143 sider. Bud kr. Der er alts noget over gamle julepostkort, som ikke findes mere. MobilePay, Postkort, Voderup Klinter.r, Fint gammelt / ldre postkort . Alle rettigheder reserveret. 1 re orange blkannulleret. 0 Online Auktioner Intet succesgebyr Frimrker, Postkort, Breve og Mnter Drevet af Danmarks Filatelist Forbund EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933 S er event-auktionen i fuld gang.

Kubernetes Emptydir Sizelimit, Adam Hawthorne Married To Buffy Waltrip, Motorhome Headlight Replacement, Ashley Mcarthur Interview, Articles G

gamle postkort auktion